प्रेरक भन्नुको अर्थ के हो ? पक्कै पनि प्रेरक भन्नुको अर्थ यस्ता कुराहरु जसले हाम्रो भावना बुझेको प्रतित हुन्छ । यहाँ त्यस्तै १० भनाइहरु राखिएको छ जसले हाम्रो भावना बुझ्छ । हाम्रो आदर्शका कुराहरु गर्छन् र हामीलाई केहि ज्ञान दिन्छन् ।

तपाईलाई यी १० महान् भनाईहरु पढ्दा कस्तो लाग्छ ? कृपया कमेन्टमा भन्नुहोला । मन परेमा तपाईले यसलाई सेयर गर्न पनि सक्नु हुन्छ । हामी सकारात्मक सोचमा यस्तै मन छुने तथा जीवन बदल्ने कुराहरु लेखिरहेका हुन्छौँ ।

१. आज तिमीले जे काम गर्दैछौ, त्यसले नै तिम्रो भविष्य निर्धारण गर्दछ । त्यसैले तिमि जुन काम गर्दैछौ त्यो कामलाई मन बाट गर्ने गर ।

२. यदि तिमि अरु जस्तो बन्न चाहन्छौ भने तिमीले तिम्रो अवमुल्यन गर्दैछौ । अरु जस्तो होइन, तिमि आफु जस्तो बन । किनकि भगवानले सबैलाई आ-आफ्नै अस्तित्व दिएर धर्तीमा पठाएका हुन् ।

३. तिमि अगाडी बढ्नको लागि तिमीले आफ्नो कामलाई माया गर्नुपर्छ । यदि आफ्नो कामलाई माया गर्न सकिरहेको छैनौ भने त्यो काम तिम्रो लागि उचित छैन । त्यसैले जुन कामलाई माया गर्छु त्यो कामलाई मात्र स्थायी रुपमा गर्ने गर ।

४. यदि तिमीलाई कुनै काम गर्न डर लागिरहेको छ भने त्यो काम तिम्रो लागि एकदमै उचित छ । किनकि बिभिन्न बाधा अड्चन पार गरेर पाएको सफलता मात्र दिगो हुने गर्दछ । सजिलै पाएको सफलता त मात्र केहि क्षणको लागि मात्र हो ।

५. यदि तिमि सफलता चाहन्छौ भने मानिसहरुको अनुमति पर्खेर बस्ने नगर । किनकि मानिसहरु तिमीलाई सफलताको सिंढी चढाउन होइन लडाउन चाहन्छन् । यहाँ जो सफल हुन्छ उसको सत्रु पनि हुन्छ, त्यसैले आफ्नो दममा काम गर ।

६. यदि तिमी आफ्नो सपनाको सुन्दरतामा बिश्वास राख्छौ भने याद राख भविष्य तिम्रो हातमा छ । काममा मन छ र तिमी रमाइरहेको छौ भने त्यो काम बाट पछी कहिल्यै नहट्नु, किनकि सफलता एकदिनमा मिल्दैन तर एकदिन अवश्य मिल्छ ।

७. तिमी कुन काम गर्दैछौ । त्यो काम सम्बन्धि तिमीलाई सम्पूर्ण जानकारी हुन एकदमै आवश्यक छ । यदि तिमीलाई आफुले गर्ने काम सम्बन्धि कुनै जानकारी नै छैन भने तिमी पछी गएर कतै न कतै रोकिनै हाल्छौ । त्यसैले काम सुरु गर्नु भन्दा पहिले त्यो कम सम्बन्धि सम्पूर्ण जानकारी जान्नुपर्दछ ।

८. तिमीले करियरलाई सफल बनाउने भनेर ठानीसकेको छौ भने अब तिमीले तिम्रो मन भित्रको डरलाई कतै टाढा लगेर मिल्काउनुपर्छ । त्यो डरले तिमीलाई पछाडी बाट घच्घच्याउने गर्दछ । त्यसैले त्यस डरलाई पछाडी बाट तान्ने अनुमति नदिनको लागी तिमीले त्यो डरलाई हटाउन एकदम जरुरी छ ।

नोट : तपाईहरुलाई हाम्रो प्रेरक जानकारी कस्तो लाग्यो ? यदि हाम्रो यो जानकारीले अरुको जीवनमा पनि परिवर्तन ल्याओस भन्ने चाहनुहुन्छ भने यो लेखलाई शेयर गर्दिनुहोला । तपाइको एक शेयरले थाहा नभएका हरुले ज्ञान पाउनेछन् भने हामीलाई पनि सहयोग मिल्नेछ ।

प्रेरक तथा मनछुने भिडियो हेर्नुहोला :